ZASKLENIE TERÁS A BALKÓNOV

Zasklievací systém pre balkóny a terasy

Náš zasklievací systém patrí medzi najpoužívanejšie riešenia v rámci zasklenia balkónov a lodžii. Týmto zasklením je možné tiež uzavrieť terasy, verandy a iné otvorené priestory, ktoré chceme oddeliť a dosiahnuť tak teplotný komfort a tiež zabezpečiť priestor proti prašnosti, hluku a pôsobeniu vetra.

Ak je cena najdôležitejším kritériom, tento systém je ideálnym riešením. K dispozícii je niekoľko druhov výplní a stovky farebných odtieňov profilov, ktorým prispôsobujeme aj farbu ostatných viditeľných komponentov. Zásadne používame nerezové spojovacie materiály a kvalitné tesnenia, preto je životnosť systému až 30 rokov.

Výhody pre koncového zákazníka

Vďaka špičkovej kvalite vyhotovenia je náš systém výborným spôsobom ochrany proti zatekaniu do plášťa budovy, ale aj proti neželanému vniknutiu či hluku, prachu a exhalátom z okolitého prostredia. Zároveň významne šetrí náklady na vykurovanie priľahlej miestnosti. Zasklievacie systémy tiež rozširujú obytný priestor, uľahčujú údržbu balkónov a lodžií a zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Možnosť uzamykania rámového zasklievacieho systému ocenia tiež rodiny s malými deťmi.

IMG_6071a
Nízka hliníková koľaj s výškou len 12mm

Porovnanie štandardnej koľaje vpravo s nízkou koľajou vľavo. Tieto koľaje sú špeciálne vyrábané len pre náš posuvný systém.

Charakteristika systému

Systém dodávame s ľubovoľným počtom krídel. Každé z nich tvorí profil z hliníkovej zliatiny, do ktorého je zasadená sklenená alebo iná výplň (podľa želania zákazníka). Krídla sa pohybujú po vodiacej koľajnici zľava doprava, sprava doľava alebo zo stredu do strán. Posuvné krídla možno kombinovať s pevnými krídlami. Spôsob zasúvania jednotlivých krídel závisí od zvoleného typu vodiacej koľajnice. Systém je v každej polohe bez nárokov na vnútorný priestor balkóna.

Profily

Profily tohto systému sú z hliníkovej zliatiny s lešteným povrchom. Dodávame ich vo farebnom odtieni podľa výberu zákazníka. Profily rámov ladia s madlami a dorazovým profilom. Ten sa montuje na bočnú stenu balkóna, pričom kompenzuje prípadné nerovnosti jej povrchu. Vďaka uzamykaciemu mechanizmu je dorazový profil aj súčasťou zabezpečenia systému.

Výplne

Systém dáva zákazníkovi možnosť vybrať si z niekoľkých druhov výplní. Najčastejšou voľbou je štandardné rezané sklo s hrúbkou 4 – 8 mm. Obľúbené je aj izolačné sklo s hrúbkou 16 mm, ktoré osádzame do profilu pomocou adaptéra. Naša ponuka zahŕňa aj lepené VSG sklá, kalené ESG sklá a ornamentové sklá. Z plastov sú to dutinkové a plné polykarbonáty.

Posuvný rámový systém zasklievania terás a balkónov
Zabezpečenie

Na zabezpečenie nášho systému slúžia aretačné kolíky, bajonetové zámky alebo zaisťovacie zápustné madlá – všetky v nehrdzavejúcej úprave.
Aretačné kolíky zabraňujú vysadeniu krídiel zvonka, čím znemožňujú neoprávnený vstup na balkón aj na nižších poschodiach domov.
Zaisťovacie zápustné madlá sú nielen praktickým, ale aj estetickým riešením. Napriek jednoduchej manipulácii sú veľmi spoľahlivým prvkom bezpečnosti zasklievacích systémov, pretože vďaka poistke zabraňujú vniknutiu na balkón z vonkajšej strany.
Bajonetové zámky umiestnené v profiloch na oboch stranách balkóna uzamknú celý systém, čo odporúčame zákazníkom s malými deťmi. Vďaka našej inovácii stačí na obsluhu oboch zámok jediný kľúč.

Tesnenie

Pri zasadení výplne do rámových profilov používame výlučne EPDM tesnenie. Na rozdiel od bežne používaného silikónu je estetickejšie, má oveľa dlhšiu životnosť (10-ročná garancia) a v prípade poškodenia skla umožňuje až štvornásobne rýchlejšiu výmenu výplne.
Do spodných aj vrchných vodiacich profilov umiestňujeme štetinové tesnenie, ktoré prilieha ku koľajnici a tak účinne zabraňuje prúdeniu vzduchu a vniknutiu prachu či zrážok. Zároveň napomáha zvukovej izolácii balkóna.
Štetinové tesnenie sa nachádza aj na zvislých profiloch a to na miestach, kde jeden k druhému priliehajú. Zvislé miesta stretu jednotlivých krídel chráni dorazové tesnenie, vďaka ktorému pri uzatváraní systému jednotlivé krídla zapadajú do seba takmer nehlučne.

  • Všetky
  • Zasklenie balkónov a terás

Ako objednať ?

Jednoduché 4 kroky

cp6
01
Nezáväzná cenová ponuka
cp5
02
Zameranie u Vás
cp7
03
Potvrdenie objednávky
cp8
04
Dodanie a montáž