Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu sa používajú na plastových oknách a dverách ako veľmi efektívna ochrana pred hmyzom, prípadne inými živočíchmi. Vďaka sieťam môžete vetrať alebo otvárať okná bez toho, aby sa vám dovnútra dostali neželaní škodcovia. Z tohto dôvodu majú preto hlavne praktickú funkciu, avšak pri správnom výbere farby, ktorá sa zladí s rámami vašich okien dokážu splniť aj estetický význam.

       

 

Pevné okenné siete

Pevné okenné siete proti hmyzu poskytujeme vo viacerých konštrukčných variantoch a sú vhodné pre plastové ale aj iné typy okien. Rámy sietí sa zhotovujú z extrudovaných hliníkových profilov v mnohých farbách. Sieťovina je vyrobená z pevných sklených vlákien a v ráme je pripevnené gumou. Tento typ sietí sa na okná upevňuje pomocou otočných držiakov (háčikov), ktoré sa pri nasadení rámu zvnútra zaháknu o tesnenie okna a celá okenná sieť tak pevne drží na okne, pričom je možné ju pootočením háčikov kedykoľvek demontovať doslova za pár sekúnd.

Rám: extrudovaný hliníkový profil  

Farba rámu: 
• Štandardné farby: biela, bledohnedá, tmavohnedá, antracit, bledosivá
• Štandardné drevo-imitácie: zlatý dub, orech, mahagón, prírodný dub, tmavý dub, čerešňa
• Neštandardné farby: podľa vzorkovníka RAL
• Neštandardné drevo-imitácie: podľa vzorkovníka Renolit

Sieťovina: sklené vlákno potiahnuté PVC v šedej alebo čiernej farbe

Spôsob uchytenia: otočné držiaky v rôznych veľkostiach

 

Otváracie dverové siete

Otváracie dverové siete sa používajú na balkónové dvere a sú praktickou voľbou, ako zamedziť hmyzu dostať sa dovnútra počas vetrania priestorov cez balkónové dvere. Rámy otváracích dverových sietí sú vyrobené z extrudovaných hliníkových profilov. Súčasťou rámu je vodorovná deliaca priečka, ktorá sieť delí na dve časti, pričom spĺňa funkciu madla a taktiež prispieva k stabilite siete. Výška priečky nie je pevne určená, ale dá sa nastaviť podľa požiadaviek zákazníka. Sieťovina je rovnaká ako pri okenných sieťach, čiže zhotovená zo sklených vlákien potiahnutých PVC a prichytená o rám gumou. V našej ponuke máme typ otváracích dverových sietí, ktorý sa na rám balkónových dverí prichytáva pomocou plastových pántov (podobne ako na klasických dverách) a otváranie / zatváranie umožňujú pripevnené magnety. Vďaka kvalitnej konštrukcii majú pri správnom používaní otváracie dverové siete veľmi dlhú životnosť. Sú vhodné pre takmer všetky typy dverí.

Rám a priečka: extrudovaný hliníkový profil s tesniacimi štetinami 

Farba rámu a priečky:
• Štandardné farby: biela, bledohnedá, tmavohnedá, antracit, bledosivá
• Štandardné drevo-imitácie: zlatý dub, orech, mahagón, prírodný dub, tmavý dub, čerešňa
• Neštandardné farby: podľa vzorkovníka RAL
• Neštandardné drevo-imitácie: podľa vzorkovníka Renolit

Sieťovina: sklené vlákno potiahnuté PVC v šedej alebo čiernej farbe

Spôsob uchytenia: plastové pánty, magnety

 

Posuvné dverové siete

V prípade, že si chcete zadovážiť sieť proti hmyzu na balkónové dvere a nedostatok priestoru vám znemožňuje namontovanie otváracej dverovej siete na pántoch, ideálnom možnosťou je pre vás posuvná dverová sieť. Využiteľnosť tohto typu sietí je však omnoho väčšia, pretože posuvné siete sa často používajú aj na dvere s veľkou prechodovou plochou, posuvné dvere, terasy a zimné záhrady. Ich veľkou výhodou je, že na manipuláciu s nimi nie je potrebný prakticky žiadny priestor (na rozdiel od sietí na pántoch). Manipulácia s posuvnými sieťami je veľmi jednoduchá, ich konštrukcia je z ľahkého materiálu, ktorá zabezpečuje tichý a plynulý chod. Konštrukcia posuvných sietí sa skladá z vonkajšieho rámu a jedného, prípadne dvoch krídiel, na ktorých je pripevnená sieť zo skleného vlákna potiahnutého PVC.

Rám a priečka: extrudovaný hliníkový profil 

Farba rámu a priečky: 
• Štandardné farby: biela, tmavohnedá
• Neštandardné farby: podľa vzorkovníka RAL
• Drevo-imitácie: podľa vzorkovníka Renolit

Sieťovina: sklené vlákno potiahnuté PVC v šedej alebo čiernej farbe