GARÁŽOVÉ BRÁNY

Hörmann

Garážové brány

Nemecká firma Hörmann je európskou jednotkou na trhu s garážovými bránami. Firma, ktorá začala ako rodinný podnik, je v súčasnom svete garážových brán pojem, záruka kvality, bezpečnosti a spokojnosti zákazníkov. Počas svojej 85 ročnej existencie firma predala viac ako 20 miliónov garážových brán a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 50 krajinách sveta.

Hormann

Katalóg

Sekcionálne brány Hörmann

Značková kvalita z Nemecka

Všetky komponenty sekcionálnych garážových brán a pohonov Hörmann sa navrhujú a vyrábajú priamo v Nemecku podľa normy DIN ISO 9001 bez akýchkoľvek iných dodávateľov a zároveň sú preskúšané nezávislými inštitútmi, zameranými na testovanie bezpečnosti a kvality. Sekcionálne garážové brány sú certifikované v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241-1.

Dômyselné riešenia

Sekcionálne garážové brány Hörmann sa otvárajú zvislo a sú montované na ostenie z vnútornej strany garáže. Vďaka tomuto princípu  konštrukcie je k dispozícii maximálne miesto v garáži a pred garážou. Sekcionálne garážové brány poskytujú až o 14 cm väčšiu šírku prejazdu ako výklopné brány. Dodatočne je možné sekcionálne garážové brány zabudovať do takmer každého otvoru garáže.

TYPY PANELOV

S dvojstennými sekcionálnymi garážovými bránami LPU 67 Thermo a LPU 42 vsadíte na vynikajúcu, resp. veľmi dobrú tepelnú izoláciu a tiež na zvýšenú stabilitu a komfortný chod. Jednostenná sekcionálna garážová brána LTE 42 sa ideálne hodí pre voľne stojace garáže, ktoré nevyžadujú tepelnú izoláciu.

Hormann LPU67 thermo
LPU 67 Thermo

Energeticky úsporná brána LPU 67 Thermo vás presvedčí vďaka vynikajúcej tepelnej izolácii, pričom hrúbka panelov je až 67 mm, ktorá je bezkonkurenčná na trhu.

Hormann LPU42
LPU 42

Najpoužívanejšia brána LPU 42 s lamelami s hrúbkou 42 mm ponúka veľmi dobrú izoláciu a je vhodná na použitie do každého priestoru.

Hoprmann LTE 42
LTE 42

Jednostenná brána LTE 42 je cenovo výhodným riešením pre voľne stojace garáže, ktoré nepotrebujú tepelnú izoláciu.

Hormann
Tepelná izolácia

Tepelne izolované sendvičové panely izolujú rovnako dobre ako murovaná stena (v niektorých prípadoch dokonca ešte lepšie), to znamená, že ani v garáži nebudete plytvať energiou a tým šetríte peniaze za vykurovanie.

Zvuková izolácia

Vďaka vynikajúcej zvukovej izolácii lamiel LPU sa hluk z cestnej premávky (cca 80 dB) redukuje na izbovú hlasitosť (cca 55 dB), takže sa nemusíte obávať prechodu hluku cez garážovú bránu do interiéru domu. Taktiež môžete v garáži pracovať a nebudete rušiť okolie prípadným hlukom.

Zaťaženie vetrom

Lamely brány LPU sú extrémne stabilné a tým vaša brána odolá sile vetra až do 120 km/h, čo zodpovedá sile orkánu. Tým sú vaša garáž a všetko, čo sa v nej nachádza, dobre chránené a v bezpečí.

Pre pekný pohľad zvnútra

Vyhotovenie brán LPU 42 a LPU 67 Thermo v kvalite Premium vás okúzli svojím harmonickým vzhľadom zvnútra. Kovania, zárubne, vodiace koľajnice a spojovacie koľajnice sú navrhnuté tak, aby sa vizuálne zhodovali s vnútornou stranou lamiel. Tandemové vodiace kladky okrem toho zabezpečujú mimoriadne pokojný a šetrný chod brány.

Energeticky úsporná brána

Keď je garáž priamo spojená s domom alebo keď priestor garáže využívate aj ako dielňu alebo priestor na svoje koníčky, je pre vás najlepšou voľbou LPU 67 Thermo. Vďaka excelentnej tepelnej izolácii spĺňa všetky požiadavky na viacúčelovú miestnosť, v ktorej sa budete cítiť príjemne.

Tesnosť

Garáž je dobre chránená aj pred prudkým dažďom. Vďaka obvodovým tesneniam medzi krídlom brány a zárubňou, ako aj tesneniam medzi lamelami nevnikne dnu pri zatvorenej bráne takmer žiadny dážď.

TYPY POVRCHOV

Woodgrain
Hormann Woodgrain

Cenovo najvýhodnejšia povrchová úprava v dekore dreva, ktorý je verný originálu. Výhodou je možnosť bez problémov opraviť drobné škrabance. Túto povrchovú úpravu dostanete vo farbe dopravná biela RAL 9016, v 15 štandardných farbách alebo v RAL podľa vášho výberu.

Sandgrain
Hormann Sandgrain

Jemne štruktúrovaná, matná povrchová úprava pre ľudí, ktorí majú cit pre moderný dizajn. Tento povrch je v ponuke vo farbe dopravná biela RAL 9016, strieborná RAL 9006, hnedá RAL 8028 a antracitová RAL 7016.

Silkgrain
Hormann Silkgrain

Hodvábne hladká povrchová úprava Silkgrain je vďaka ušľachtilému vzhľadu, prvou voľbou pri modernej architektúre. O 50 % hrubší vonkajší plech prepožičiava lamelám vyššiu pevnosť a ešte stabilnejší chod. Túto povrchovú úpravu dostanete vo farbe dopravná biela RAL 9016, v 15 prednostných farbách alebo v RAL podľa výberu.

Decograin
Hormann Decograin Golden Oak

Povrchové úpravy Decograin s plastovou fóliou odolnou voči UV žiareniu, sprostredkuje sekcionálnej bráne detailne verný, výrazný charakter dreva, resp. ušľachtilú, antracitovo zafarbenú metalickú eleganciu. Môžete si vybrať z 5 prírodných dekorov dreva, alebo elegantný metalický dekor.

Duragrain
Hormann Duragrain

Pri povrchovej úprave Duragrain s detailným, prirodzeným a stálofarebným povrchom brány si môžete vybrať spomedzi 24 dekorov. Inovatívna a jedinečná metóda digitálnej tlače v kombinácii s konečnou povrchovou úpravou a vysoko odolným ochranným lakom, zaručuje trvalo atraktívny vzhľad vašej brány.

FAREBNÁ A DEKORATÍVNA ROZMANITOSŤ

Nezáleží na tom, pre aký architektonický štýl hľadáte sekcionálnu garážovú bránu. V našej ponuke od firmy Hörmann určite nájdete bránu, ktorá sa bude hodiť k vám, alebo k vášmu domu. Pri oceľových sekcionálnych bránach si môžete vybrať spomedzi 15 prednostných farieb za najprijateľnejšiu cenu, viac ako 200 farieb podľa vzorkovníka RAL, 6 dekorov Decograin a 24 dekorov Duragrain. Aby ste sa mohli z novej brány dlho radovať, sú povrchy našich brán optimálne chránené proti korózii. Žiarovo pozinkovaný materiál a vysokokvalitná obojstranná polyesterová základná povrchová úprava zaručuje dlhú životnosť vašej brány.

Dvojstenné sekcionálne brány LPU sú štandardne dostupné vo farbe dopravná biela RAL 9016, ako aj v dodatočných 15 cenovo výhodných farbách, približne 200 farbách podľa RAL* a v mnohých farbách NCS a DB. Pri povrchu Sandgrain si môžete vybrať z 3 prednostných farieb**. Jednostenné brány LTE 42 sa štandardne dodávajú vo farbe dopravná biela RAL 9016.

Hormann RAL 9016 dopravná biela (štandardná farba)

RAL 9016 dopravná biela (štandardná farba)

Vnútorné strany sekcionálnych garážových brán sa štandardne dodávajú vo farebnom odtieni „sivobiela“. Pri dvojstenných oceľových bránach, ktoré sú orientované na slnečnú stranu, je potrebné sa vyhnúť tmavým farbám, pretože prípadné ohnutie lamiel môže poškodiť bránu.

Vyobrazenia farieb a povrchov nie sú z tlačiarensko-technických dôvodov farebne záväzné.
* Klasické farby RAL; okrem perlového efektu, svetlých a metalických farieb.
** Prednostné farby pre povrch Sandgrain

Hormann RAL 9007 sivý hliník

RAL 9007 sivý hliník

Hormann RAL 9006 biely hliník

RAL 9006 biely hliník **

Hormann RAL 8028 zeminová hnedá

RAL 8028 zeminová hnedá **

Hormann RAL 8003 antuková hnedá

RAL 8003 antuková hnedá

Hormann RAL 8001 okrová hnedá

RAL 8001 okrová hnedá

Hormann RAL 7040 okenná sivá

RAL 7040 okenná sivá

Hormann RAL 7035 svetlosivá

RAL 7035 svetlosivá

Hormann RAL 7030 kamenná sivá

RAL 7030 kamenná sivá

Hormann RAL 7016 antracitová sivá

RAL 7016 antracitová sivá **

Hormann RAL 6009 jedľová zelená

RAL 6009 jedľová zelená

Hormann RAL 6005 machová zelená

RAL 6005 machová zelená

Hormann RAL 5014 holubia modrá

RAL 5014 holubia modrá

Hormann RAL 5011 oceľová modrá

RAL 5011 oceľová modrá

Hormann RAL 3003 rubínová červená

RAL 3003 rubínová červená

Hormann RAL 1015 slonová kosť svetlá

RAL 1015 slonová kosť svetlá

Dekory DECOGRAIN

Povrchovú úpravu Decograin je možné zakúpiť v piatich prírodných dekoroch dreva a v jednom antracitovo sfarbenom dekore s metalickým efektom. Vtlačené vzorovanie sprostredkováva detailne verný charakter dreva. Vďaka špeciálnej povrchovej ochrane s plastovou fóliou odolnou voči UV žiareniu na vonkajšej strane oceľových lamiel zostáva brána dlho pekná.

Hormann Decograin Golden oak

Golden Oak

Hormann Decograin Dark oak

Dark Oak

Hormann Decograin Night oak

Night Oak

Hormann Decograin Rosewood

Rosewood

Hormann Decograin Winchester oak

Winchester Oak

Hormann Decograin Titan Metaliv CH 703

Titan Metallic CH 703

Dekory DURAGRAIN

Pri povrchovej úprave Duragrain s detailným, prirodzeným a stálofarebným povrchom brány si môžete vybrať spomedzi 24 dekorov. V tejto kolekcii zaručene nájdete dekor, ktorý dokonale ladí s architektúrou vášho domu. Inovatívna metóda digitálnej tlače v kombinácii s konečnou povrchovou úpravou vysoko odolným ochranným lakom je základom pre trvalo krásny vzhľad brány.

Hormann Duragrain betón

Betón

Hormann Duragrain béžová

Béžová

Hormann Duragrain moca

Moca

Hormann Duragrain grigio

Grigio

Hormann Duragrain Grigio scuro

Grigio scuro

Hormann Duragrain Rusty Steel

Rusty Steel

Hormann Duragrain Bambus

Bambus

Hormann Duragrain Burned Oak

Burned Oak

Hormann Duragrain Cherry

Cherry

Hormann Duragrain Nature Oak

Nature Oak

Hormann Duragrain Smrek

Smrek

Hormann Duragrain Rusty Oak

Rusty Oak

Hormann Duragrain Noce sorrento balsamico

Noce sorrento balsamico

Hormann Duragrain Noce sorrento natur

Noce sorrento natur

Hormann Duragrain Sapeli

Sapeli

Hormann Duragrain Sheffield

Sheffield

Hormann Duragrain Teak

Teak

Hormann Duragrain Used Look

Used Look

Hormann Duragrain Orech terra

Orech terra

Hormann Duragrain Orech kolonial

Orech kolonial

Hormann Duragrain White brushed

White brushed

Hormann Duragrain White Oak

White Oak

Hormann Duragrain Whiteoiled Oak

Whiteoiled Oak

Hormann Duragrain Whitewashed Oak

Whitewashed Oak

TYPY PRELISOV

Prelis S
Hormann prelis S
Prelis D
Hormann prelis D
Prelis M
Hormann prelis M
Prelis T
Hormann prelis T
Prelis L
Hormann prelis L
Prelis Kazeta
Hormann prelis Kazeta

Hörmann

Pohony garážových brán

Kto by už rád vystupoval z auta v nepriaznivom počasí, alebo uprostred noci iba na to, aby otvoril garáž. S elektrickými pohonmi Hörmann máte vždy “zelenú”, pretože vašu garážovú bránu a bránu do dvora otvoríte rýchlo, komfortne a bezpečne prostredníctvom ručného vysielača priamo z vášho auta. S najrýchlejším pohonom na trhu SupraMatic, spoľahlivým pohonom ProMatic, alebo cenovo najvýhodnejším pohonom ProLift ponúka Hörmann inovatívnu techniku pohonov pre všetkých zákazníkov.

Sériovo je u všetkých pohonoch garážových brán (okrem modelu ProLift) k dispozícii rádiový systém BiSecur. Inovatívny rádiový systém Hörmann BiSecur s kontrolou stavu, presviedča jedinečnými komfortnými a bezpečnostnými funkciami, ako aj ručným vysielačom s exkluzívnym dizajnom.

S voliteľnou Hörmann BiSecur Gateway môžete vaše pohony garážovej a vjazdovej brány Hörmann, ako aj ďalšie prístroje, pohodlne ovládať prostredníctvom smartfónu alebo tabletu a taktiež je možné skontrolovať, či sú vaše brány zatvorené.

Mobilné a pevné

Pomocou ručného vysielača, rádiovej čítačky odtlačkov prstov, alebo rádiového spínača, otvoríte nielen vašu garážovú bránu, ale aj vjazdovú bránu vybavenú kompatibilným pohonom Hörmann. Vďaka novej aplikácii Hörmann BlueSecur môžete ovládať vašu garážovú bránu pohodlne cez Bluetooth pomocou vášho smartfónu. Okrem toho môžu byť ďalšie používateľské oprávnenia natrvalo alebo dočasne prenesené do iných smartfónov. Tak bude mať každý člen rodiny svoj ovládač brány vždy so sebou.

Optimálne vetranie garáže môže chrániť pred tvorbou plesní

Predovšetkým pri tepelne izolovaných garážových bránach, ktoré sú zabudované do nesprávne izolovaných garáží, je veľmi dôležité pravidelné vetranie garáže. Aby pritom do garáže nemohli vniknúť nečistota, lístie alebo malé zvieratá, realizuje sa vetranie odklopením najvrchnejšej lamely (voliteľné vybavenie). Na účely energeticky efektívneho vetrania sa dodatočne odporúča snímač klímy, ktorý automaticky reguluje vetranie.

Hormann Vetranie
Komfortná obsluha s maximálnou bezpečnosťou

Pre firmu Hörmann je téma bezpečnosti pri ovládaní garážovej brány v zozname priorít na najvyššom mieste. Hörmann dlhodobo stanovuje štandardy v oblasti bezpečnosti používania najmä vďaka svojim inovatívnym riešeniam a patentom. Vo firme Hörmann sú sekcionálne garážové brány preskúšané a certifikované jednotlivo, aj s pohonom, v súlade s náročnými bezpečnostnými požiadavkami európskej normy 13241. Môžete si byť istý, že pri používaní sekcionálnych garážových brán Hörmann je o bezpečnosť vás a vašej rodiny zaručene postarané.

Pohony

ProLift

Hormann
Hormann Prolift 500 / 700

ProLift 500

• max. ťažná sila 500 N
• veľkosť brány do 7 m²
• rýchlosť chodu brány cca 10,5 cm/s
• nehlučná technika ozubených pásov
• spoľahlivá vypínacia automatika
• bezpečná rádiová frekvencia 433 MHZ RC
• preskúšané a certifikované v kombinácii s garážovými bránami Hörmann podľa Európskej normy 13241-1
• dva 2-kanálové ručné vysielače

ProLift 700

• max. ťažná sila 700 N
• veľkosť brány do 11,25 m²
• rýchlosť chodu brány cca 13,5 cm/s
• nehlučná technika ozubených pásov
• spoľahlivá vypínacia automatika
• bezpečná rádiová frekvencia 433 MHZ RC
• preskúšané a certifikované v kombinácii s garážovými bránami Hörmann podľa Európskej normy 13241-1
• dva 2-kanálové ručné vysielače

Pohony

ProMatic

Pohony garážových brán ProMatic sú vybavené osvedčenou technikou Hörmann – ako všetky prémiové pohony Hörmann. To zaručuje spoľahlivú funkciu za atraktívnu cenu.

Hormann ProMatic séria 4

ProMatic

séria 4

• cykly za deň/ hodina 12/5
• maximálna sila 750 N
• max. rýchlosť otvárania 20 cm/s
• max. šírka brány 5000 mm
• max. plocha brány 11,25 m²
• pozvoľný rozbeh a pozvoľné zastavenie
• osvetlenie pomocou 10 LED diód
• automatické zatvorenie
• ručný vysielač (868 MHz) – 4-tlačidlový ručný vysielač
• integrovaný prijímač (868 MHz) – obojsmerný 3-kanálový prijímač BS
• ovládanie rýchleho odblokovania zvnútra
• bezpečný rádiový systém BiSecur
• nastaviteľné, integrované osvetlenie garáže
• poistka proti posunutiu na zabránenie vlámaniu

Pohony

SupraMatic

Toto spojenie rýchlosti a komfortu vás bude fascinovať. Vaša sekcionálna garážová brána sa otvára rýchlejšie a vy môžete plynule vojsť do garáže priamo z ulice. Už sa nikdy nebudete chcieť zriecť komfortných funkcií, akými sú dodatočná výška otvorenia (napr. kvôli vetraniu garáže) a osvetlenia pohonu, ktoré je samostatne spínateľné prostredníctvom vášho ručného vysielača. Navyše kryt pohonu z lešteného hliníka prepožičiava pohonu SupraMatic veľmi ušľachtilý vzhľad.

Hormann SupraMatic séria 4

SupraMatic E

séria 4

• cykly za deň/ hodina 25/10
• maximálna sila 800 N
• max. rýchlosť otvárania 25 cm/s
• max. šírka brány 5500 mm
• max. plocha brány 13,75 m²
• integrovaný prijímač Bluetooth® (2,4 GHz)
• LED osvetlenie ( 20 LED )
• pripojenie pre svetelnú závoru
• ovládanie rýchleho odblokovania zvnútra
• pripojenie euro zástrčkou
• poistka proti vypáčeniu na zabránenie vlámaním
• bezpečný rádiový systém BiSecur

SupraMatic P

séria 4

• cykly za deň/ hodina 50/10
• maximálna sila 1000 N
• max. rýchlosť otvárania 25 cm/s
• max. šírka brány 6000 mm
• max. plocha brány 15 m²
• integrovaný prijímač Bluetooth® (2,4 GHz)
• LED osvetlenie ( 30 LED )
• bežiace LED svetlo
• pripojenie pre svetelnú závoru
• ovládanie rýchleho odblokovania zvnútra
• pripojenie euro zástrčkou
• poistka proti vypáčeniu na zabránenie vlámaním
• bezpečný rádiový systém BiSecur

POROVNANIE POHONOV HORMANN

  Hormann Prolift 500 Hormann Prolift 700 Hormann ProMatic séria 4 Hormann SupraMatic E séria 4 Hormann SupraMatic séria 4
Pohon ProLift 500 ProLift 700 ProMatic
séria 4
SupraMatic E
séria 4
SupraMatic P
séria 4
Cykly za deň/ hodina 10/4 10/4 12/5 25/10 50/10
Maximálna sila 500 N 700 N 750 N 800 N 1000 N
Max. rýchlosť otvárania 10,5 cm/s 13,5 cm/s 20 cm/s 25 cm/s 25 cm/s
Max. šírka brány 3000 mm 4500 mm 5000 mm 5500 mm 6000 mm
Max. plocha brány 7 m² 11,25 m² 11,25 m² 13,75 m² 15 m²

Ako objednať ?

Jednoduché 4 kroky

cp6
01
Nezáväzná cenová ponuka
cp5
02
Zameranie u Vás
cp7
03
Potvrdenie objednávky
cp8
04
Dodanie a montáž
  • Všetky
  • Garážové brány