Categories FAQ

Rosenie okien zvonka

Prečo sa okná rosia zvonka?


V určitých dňoch roka sa stáva, že s východom slnka sa vzduch vonku ohrieva rýchlejšie, ako vonkajšie sklo okna.

Teda takto môže vzniknúť veľký rozdiel medzi teplotou vonkajšieho vzduchu a teplotou vonkajšieho povrchu skla okna. Keď sa teplota vonkajšieho povrchu okien dostáva na úroveň rosného bodu alebo aj nižšie ako to, zrážajú sa vodné pary na skle okna zvonku.

Na zhrnutie, ak sa Vám rosia vonkajšie sklá okien, tak tento fyzikálny jav vypovedá o vysokej kvalite okien a ich tepelno-izolačných vlastnostiach, ktoré sú nadštandardné. Tepelné mosty sú minimalizované a to do takej miery, že na jednej strane výrazne zabraňujú stratám tepla, na druhej strane nedochádza k vyhrievaniu vonkajšej časti izolačného skla stratami tepla z interiéru domu.

Categories Návod

Exteriérové hliníkové žalúzie

Exteriérové, čiže predokenné, alebo tiež vonkajšie ​​žalúzie sú moderným a vysoko funkčným doplnkom pre váš domov. Vďaka svojej hliníkovej konštrukcii poskytujú účinnú ochranu pred slnkom, vetrom, dažďom, mrazom, či hmyzu. Sú vhodné pre okná štandardných aj atypických tvarov.

Naklápanie lamiel umožňuje plynulú reguláciu prenikajúceho svetla. Vďaka umiestneniu žalúzií pred okno najúčinnejšie ovplyvníte tepelnú klímu v interiéri. Pre dosiahnutie takmer maximálneho zatmenia v interiéri odporúčame použiť lamely typu Z90, ktoré vďaka tvaru lamiel písmena „Z“ dokážu eliminovať prirodzené svetlo z exteriéru najdokonalejšie.

 

Categories Návod

5 dôvodov, prečo montáž garážovej brány ponechať na profesionálov

Skrivená brána, škrípajúce závesy, ťažkopádne otváranie brány – chýbajúce poradenstvo a chyby pri samomontáži garážovej brány rýchlo pokazia radosť z novej brány a v najhoršom prípade sú príčinou závažných úrazov. Kto chce bránu namontovať v krátkom čase tak, aby fungovala, a nie je skúseným domácim majstrom, mal by vsadiť na profesionálov. Vyškolený odborný personál sa vyzná v rozličných druhoch garážových brán, poskytuje dobré poradenstvo a všetky komponenty brány zmontuje odborne.

Categories Návod

Sekcionálna brána – ktorá je tá správna pre mňa?

Pri výbere novej sekcionálnej garážovej brány je nutné zohľadniť niekoľko faktorov. Pretože doba jednotvárnych, funkčných kovových brán je už dávno preč. Medzičasom je k dispozícii veľký výber sekcionálnych brán, ktoré v sebe spájajú funkčnosť, vzhľad a bezpečnosť. Aby ste pri kúpe brány nestratili prehľad, zostavili sme kompaktný zoznam všetkých dôležitých detailov ku garážovým bránam.

Categories FAQ

Môžu byť plastové okná zdraviu škodlivé?

Materiály, z ktorých sú naše plastové okná vyrobené, sú zdravotne nezávadné a sú obzvlášť vhodné na využitie v zdravotníckych zariadeniach a budovách, ktoré trvalo obývajú osoby trpiace alergiami. Všetky plastové okná z našej ponuky sú vyrábané z PVC materiálu, ktorý je z hľadiska šetrnosti životného prostredia nezaťažujúci a plne recyklovateľný.