Categories Návod

Exteriérové hliníkové žalúzie

Exteriérové, čiže predokenné, alebo tiež vonkajšie ​​žalúzie sú moderným a vysoko funkčným doplnkom pre váš domov. Vďaka svojej hliníkovej konštrukcii poskytujú účinnú ochranu pred slnkom, vetrom, dažďom, mrazom, či hmyzu. Sú vhodné pre okná štandardných aj atypických tvarov.

Naklápanie lamiel umožňuje plynulú reguláciu prenikajúceho svetla. Vďaka umiestneniu žalúzií pred okno najúčinnejšie ovplyvníte tepelnú klímu v interiéri. Pre dosiahnutie takmer maximálneho zatmenia v interiéri odporúčame použiť lamely typu Z90, ktoré vďaka tvaru lamiel písmena „Z“ dokážu eliminovať prirodzené svetlo z exteriéru najdokonalejšie.

Prečo zvoliť exteriérové žalúzie?

Pretože sú ideálnym riešením pre veľké presklené plochy a atypické okná, cez ktoré prechádza z exteriéru veľké množstvo svetla a kde tým pádom hrozí prehrievanie interiéru. Exteriérové žalúzie vám môžu ušetriť peniaze, ktoré by ste inak použili na klimatizáciu, taktiež ale plnia aj estetickú a bezpečnostnú funkciu.

Výhodou je aj ich jednoduché ovládanie. Samozrejmosťou je možnosť zvoliť si ovládanie elektrickým motorom, buď na diaľkové ovládanie, nástenný vypínač, prípadne manuálne ovládanie s kľukou.

Podľa čoho si vybrať exteriérové žalúzie?

Pri výbere exteriérových žalúzii sa zamerajte na:

– Typ a rozmery okna – niektoré typy lamiel sú vhodnejšie pre malé, iné pre veľké okná.

– Ovládanie – môže byť s elektrickým motorom na diaľkové ovládanie alebo nástenný vypínač, prípadne manuálne ovládanie pomocou kľuky.

– Farebné prevedenie lamiel – na výber máte zo širokej škály farieb podľa vzorkovníka farieb.

– Spôsob inštalácie – zaomietacie exteriérové žalúzie je nutné inštalovať počas zatepľovania domu, nezaomietacie (priznané) exteriérové žalúzie je možné inštalovať kedykoľvek.

Categories Návod

5 dôvodov, prečo montáž garážovej brány ponechať na profesionálov

Skrivená brána, škrípajúce závesy, ťažkopádne otváranie brány – chýbajúce poradenstvo a chyby pri samomontáži garážovej brány rýchlo pokazia radosť z novej brány a v najhoršom prípade sú príčinou závažných úrazov. Kto chce bránu namontovať v krátkom čase tak, aby fungovala, a nie je skúseným domácim majstrom, mal by vsadiť na profesionálov. Vyškolený odborný personál sa vyzná v rozličných druhoch garážových brán, poskytuje dobré poradenstvo a všetky komponenty brány zmontuje odborne.

Categories Návod

Sekcionálna brána – ktorá je tá správna pre mňa?

Pri výbere novej sekcionálnej garážovej brány je nutné zohľadniť niekoľko faktorov. Pretože doba jednotvárnych, funkčných kovových brán je už dávno preč. Medzičasom je k dispozícii veľký výber sekcionálnych brán, ktoré v sebe spájajú funkčnosť, vzhľad a bezpečnosť. Aby ste pri kúpe brány nestratili prehľad, zostavili sme kompaktný zoznam všetkých dôležitých detailov ku garážovým bránam.

Categories FAQ

Môžu byť plastové okná zdraviu škodlivé?

Materiály, z ktorých sú naše plastové okná vyrobené, sú zdravotne nezávadné a sú obzvlášť vhodné na využitie v zdravotníckych zariadeniach a budovách, ktoré trvalo obývajú osoby trpiace alergiami. Všetky plastové okná z našej ponuky sú vyrábané z PVC materiálu, ktorý je z hľadiska šetrnosti životného prostredia nezaťažujúci a plne recyklovateľný.