Tieniaca technika

V súčasnosti sa pre svoju účelovosť stala tieniaca technika už takmer neodmysliteľným doplnkom plastových okien a celkovo moderného bývania. Tieniace systémy v rôznych podobách sú využívané z dôvodu zachovania súkromia v budovách, ochrany pred slnečnými lúčmi a počas teplých mesiacov zamedzujú nechcenému vstupu tepla cez okná dovnútra. Vedľajšou, ale pre stále viac a viac ľudí dôležitou funkciou, je ich estetickosť a vplyv na celkový dizajn interiéru alebo exteriéru. Vďaka veľkému množstvu farebných prevedení a rôznych druhov dizajnu si môžete vybrať presne taký tieniaci systém, ktorý sa zladí s vašim príbytkom zvnútra aj zvonku. V našej ponuke v rámci tieniacej techniky nájdete v naozaj širokých škálach farieb vnútorné horizontálne a vertikálne žalúzie, vonkajšie žalúzie a vonkajšie hliníkové rolety.

       

 

Vnútorné horizontálne žalúzie

Vnútorné horizontálne celotieniace žalúzie sú momentálne najpoužívanejší tieniaci systém na plastových oknách v bytoch a rodinných domoch. Hliníkové lamely zabezpečujú ochranu pred slnečným žiarením, regulujú teplotu v miestnostiach a taktiež dostatočne chránia aj vaše súkromie. Systém horizontálnych žalúzii sa ovláda jednoducho pomocou retiazky. Výhodou tohto tieniaceho systému je cenová dostupnosť, funkčnosť, praktickosť, jednoduchá manipulácia, dlhá životnosť, minimálna údržba a vďaka možnosti kombinovania farieb zo širokej farebnej škály (viac ako 50 farieb) aj ich schopnosť dokonale sa prispôsobiť dizajnu vášho interiéru.

       

 

Vnútorné vertikálne žalúzie

Vnútorné vertikálne žalúzie sa postupne stávajú elegantným prvkom, ktorý nahrádza záclony a závesy. Ich výhodou je schopnosť zatieniť veľké sklené plochy a preto sa okrem rodinných domov často používajú aj v kanceláriách, kde je treba nabudiť dojem prevzdušnenia priestoru. Lamely vyžadujú len minimálnu údržbu, ich povrch je antistatický a drží si tvarovú stálosť. Na výber je zo skutočne obrovského množstva farieb a materiálov, (viac ako 300) ktoré skrášlia vaše plastové okná.

       

 

Vonkajšie hliníkové žalúzie

Z hľadiska vonkajšej tieniacej techniky sú vonkajšie hliníkové žalúzie najpoužívanejším systémom najmä na novostavbách, kde sa kladie veľký dôraz na dizajn, ale aj na administratívnych, či firemných budovách. Nie sú cenovo dostupné ako klasické vnútorné žalúzie, ale ich veľmi kvalitná konštrukcia, ako aj materiály, z ktorých sú vyrábané, ich predurčuje na extrémne dlhú životnosť, odolnosť voči korózii a tiež aj odolnosť voči nepriaznivým prírodným podmienkam. Regulovateľný tieniaci efekt zabezpečujú hliníkové lamely, ktoré pri zatiahnutom stave zabraňujú preniknutiu až 80% svetla. Výhodou vonkajších žalúzii v porovnaní s vonkajšími roletami je, že ich môžete nastaviť tak, aby do miestnosti prepúšťali pre vás ideálne množstvo svetla. Pri správnom nastavení lamiel, taktiež môžete vetrať priestory cez dokorán otvorené okno, pričom dovnútra vám prenikne len minimum slnečných lúčov. K vonkajším hliníkovým žalúziám sú k dispozícii tri typy ovládania: cenovo najdostupnejšie manuálne ovládanie, elektrické ovládanie s ovládačom pripevneným na stene (podobne ako vypínač na svetlá) a  elektrické diaľkové ovládanie, ktoré vám umožní žalúzie komfortne ovládať z ktoréhokoľvek miesta v miestnosti.
V našej ponuke vonkajších hliníkových žalúzii nájdete nasledovné modely: najpoužívanejší model C 80, ktorý sa vyznačuje variabilitou prevedenia a 80 mm širokými lamelami v tvare písmena „C“, nasleduje model Z 90 s 90 mm lamelami v tvare písmena „Z“, ktoré docielia dokonalé zatemnenie miestnosti a napokon je to špičkový model S 90, ktorého využiteľnosť je najmä na väčších plochách, keďže 90 mm široké lamely pôsobia opticky väčším dojmom.

 

Vonkajšie hliníkové rolety

Vonkajšie hliníkové rolety zaraďujeme medzi vonkajšiu tieniacu techniku. Ich najväčšou výhodou v porovnaní s ostatnými druhmi tieniacej techniky je dokonalé, až 100% zatemnenie okna, z čoho vyplýva, že pri úplnom zatiahnutí rolety vám do miestnosti nebude prepustené žiadne svetlo. Vďaka svojej tieniacej konštrukcii, skladajúcej sa z lamiel, ktoré sú vyrobené z veľmi pevného hliníkového obalu a polyuretánovej penovej výplne, sa podstatne zvýši tepelná a zvuková ochrana (až do 15 db) ako plastových, tak aj iných okien, čo prispieva ku zvýšenému komfortu napr. pri dennom spánku. Z tohto dôvodu odporúčame vonkajšie hliníkové rolety ľudom, ktorí pracujú na zmeny, prípadne iba v noci a spia počas dňa. Dobré izolačné vlastnosti vonkajších roliet majú priaznivý vplyv aj na elimináciu rosenia okien. V neposlednom rade je potrebné vyzdvihnúť aj fakt, že vonkajšie rolety sú na plastových oknách aj určitým bezpečnostným prvkom. Vonkajšie hliníkové rolety sa skladajú z lamiel, bubna, vodiacich líšt a ovládania, ktoré môže byť buď manuálne (pomocou šnúry), elektrické s vypínačom namontovaným na stene, alebo elektrické s diaľkovým ovládačom, pomocou ktorého rolety ovládate z ktoréhokoľvek miesta v miestnosti bez toho, aby bol narušený váš komfort. Široká škála farieb vám umožní dizajnovo zladiť vonkajšie hliníkové rolety s vašimi oknami a celým exteriérom budovy.
V našej ponuke máme pre vás k dispozícii tri typy vonkajších hliníkových roliet:
• predokenné (bubon je namontovaný na rám okna a je viditeľný z exteriéru, možnosť montáže aj na existujúce okná)
• zaomietacie (bubon je namontovaný na rám okna, ale je zaomietnutý fasádou a nie je viditeľný z exteriéru, možnosť montáže aj na existujúce okná)
• nadokenné (bubon je zaomietnutý do ostenia nad oknom, ale montáž je možná len spolu s novými oknami)